Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Sekretář Lidového parlamentu ing. Radomil Šustr je absolventem Vysoké školy chemicko-technologické v Praze specializace zpracování plastů a kaučuků v letech 1961 - 1966. Pochází ze skromných poměrů. Otec původem ze Šumavy se ve třicátých letech v době krize živil jako muzikant. Se šumavskou kapelou projel celou západní Evropu. Později provozoval vlastní obchod s potravinářským zbožím. Následně pracoval jako dělník (Saponia Nearatovice, Barvy a laky Hostivař aj. Matka původem z Českomoravské vrchoviny pochází z rodiny středního rolníka. V době prázdnin jsem příbuzným často pomáhal při zemědělských pracích (vázání povřísel, kopkování, svážení sena, obilí a krmení pro dobytek). Naučil jsem se tak vážit si těžké práce zemědělců na polích. Dodnes se hrdý na toho, že pochází z vesnice. V roce 1967 se s rodiči přestěhoval do Kunratic u Prahy (nyní součást Prahy 4)

Po absolvování vysoké školy pracoval celou svoji odbornou praxi (45 let) v zajímavém světě obalové techniky (obaly děláme srdcem !) – výzkum a vývoj (Výzkumný ústav lihovarů a konzerváren, Výzkumný ústav pro balení potravin), způsoby, metody a koncepce balení potravinářských výrobků (Výzkumný ústav potravinářský, Federální ministerstvo zemědělství a výživy), koordinace státní technické politiky a mezinárodní vědecko-technické spolupráce (Federální  ministerstvo  pro technický a investiční rozvoj, Koordinační centrum pro obaly a balení se sídlem ve Varšavě). V letech 1972 - 1990 pracoval jako představitel Československa v Koordinačním středisku pro obaly a balení v potravinářském průmyslu.

Od roku 1990 soukromě podniká o oblasti obalových informačních technologiích (obalové databáze, obalové katalogy, bulletiny Balení potravin a Enviro-News, přispívá do řady národních odborných časopisů (Svět balení, Neue Verpackung ap.). Věnuje se také zastupováním zájmů vybraných zahraničních firem z oblasti plastových obalů na českém a slovenském trhu (Rakousko, Polsko, Velká Británie ap.). V rámci této činnosti se účastní řady národních i mezinárodních obalových výstav – EMBAX-PRINT Brno, TAROPACK Poznaň, BUDATRASPACK Budapest, INTERPACK Düsseldorf, ROSUPAK Moskva aj., setkává se s manažery mnoha zahraničních dodavatelů a tuzemských odběratelů.

V současné době je v důchodu. Aby neztratil kontakt s aktuálním děním, pokračuje nadále ve velmi  omezeném měřítku jako OSVČ při zastupování zájmů vybraných firem z oblasti plastových obalů. Se zájmem sleduje politický vývoj  v České republice. K sepsání Charty 2017 autora inspiroval odkaz Charty 77 a současné dění na naší politické scéně

Ing. Radomil Šustr                                               V Praze dne 10. 1. 2017

Kontakt: sekretariat@lidovy-parlament.cz